Vishay/Sprague T86C156K010ESSS
T86C156K010ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C156K010ESSS
Brief Description
CAP TANT 15UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
T86C156K010ESSS.pdf
Availability of T86C156K010ESSS
QUANTITY
T86C156K010ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C156K010ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C156K010ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C156K010ESSS
Related LinksT86C156, T86C156K010ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C156K010ESSS Details Description
Related parts for T86C156K010ESSS
IC XDCP DUAL 256TAP 100K 24-SOIC datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-200Z datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 130MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
IC REG SW QUASI RES TO-3PF-7 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 120W datasheet.pdf