Vishay/Sprague T86C225M025EASS
T86C225M025EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86C225M025EASS
Brief Description
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C225M025EASS.pdf
Availability of T86C225M025EASS
QUANTITY
T86C225M025EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C225M025EASS
Internal Part NumberEIS-T86C225M025EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.8 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C225M025EASS
Related LinksT86C225, T86C225M025EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C225M025EASS Details Description
Related parts for T86C225M025EASS
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 4.243KV GATE DRIVER 16SO datasheet.pdf
BLZ 5.08/08/180 SN BL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
TRANS 2PNP PREBIAS 0.2W US6 datasheet.pdf