Vishay/Sprague T86C335K025ESAS
T86C335K025ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T86C335K025ESAS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 3.3UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
T86C335K025ESAS.pdf
Availability of T86C335K025ESAS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86C335K025ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C335K025ESAS
Internal Part NumberEIS-T86C335K025ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.3 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C335K025ESAS
Related LinksT86C335, T86C335K025ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C335K025ESAS Details Description
Related parts for T86C335K025ESAS
CONN SPRING 52POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 120V datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 200MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 8C datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf