Vishay/Sprague T86C474M050EASS
T86C474M050EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86C474M050EASS
Brief Description
CAP TANT 0.47UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
T86C474M050EASS.pdf
Availability of T86C474M050EASS
QUANTITY
T86C474M050EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C474M050EASS
Internal Part NumberEIS-T86C474M050EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)6.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C474M050EASS
Related LinksT86C474, T86C474M050EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C474M050EASS Details Description
Related parts for T86C474M050EASS
CAP ALUM 36000UF 63V SCREW datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 118 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 19K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS SKT datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 4SMD datasheet.pdf
LTRA-R2 24X48 GRY RBBR MAT W/SGC datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf