Vishay/Sprague T86C475K025ESSL
T86C475K025ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C475K025ESSL
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
T86C475K025ESSL.pdf
Availability of T86C475K025ESSL
QUANTITY
T86C475K025ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C475K025ESSL
Internal Part NumberEIS-T86C475K025ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C475K025ESSL
Related LinksT86C475, T86C475K025ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C475K025ESSL Details Description
Related parts for T86C475K025ESSL
CAP ALUM 10UF 20% 315V RADIAL datasheet.pdf
KNOB PLASTIC 1.3" DIA GRAY datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.25 OHM datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-25 PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf