Vishay/Sprague T86C475M025EBSS
T86C475M025EBSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C475M025EBSS
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C475M025EBSS.pdf
Availability of T86C475M025EBSS
QUANTITY
T86C475M025EBSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C475M025EBSS
Internal Part NumberEIS-T86C475M025EBSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C475M025EBSS
Related LinksT86C475, T86C475M025EBSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C475M025EBSS Details Description
Related parts for T86C475M025EBSS
CONN HEADER 20POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC 5 PWR SUPPLY MONITOR 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 909 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.32K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB PLU PLU W/HANDLE datasheet.pdf
OSC XO 644.53125MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 250MW SOD323 datasheet.pdf