Vishay/Sprague T86C475M025ESSS
T86C475M025ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C475M025ESSS
Brief Description
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C475M025ESSS.pdf
Availability of T86C475M025ESSS
QUANTITY
T86C475M025ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C475M025ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C475M025ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C475M025ESSS
Related LinksT86C475, T86C475M025ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C475M025ESSS Details Description
Related parts for T86C475M025ESSS
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1A 6DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 9SRT datasheet.pdf