Vishay/Sprague T86C685K020EBSS
T86C685K020EBSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C685K020EBSS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312
Datasheet Download
T86C685K020EBSS.pdf
Availability of T86C685K020EBSS
QUANTITY
T86C685K020EBSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685K020EBSS
Internal Part NumberEIS-T86C685K020EBSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685K020EBSS
Related LinksT86C685, T86C685K020EBSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685K020EBSS Details Description
Related parts for T86C685K020EBSS
IC DISTRIBUTION SW SGL 8-SOIC datasheet.pdf
IC 16-BIT BUS TERM ARRAY20-TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 200VAC .5A 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 51PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
RES SMD 348K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
BCL-238-WP-PL PLATED .750 datasheet.pdf
CONN INSERT 17POS PIN datasheet.pdf
HEATSHRINK THERMTRANS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 270V 1.85W SOD64 datasheet.pdf