Vishay/Sprague T86C685K020ESSL
T86C685K020ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C685K020ESSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312
Datasheet Download
T86C685K020ESSL.pdf
Availability of T86C685K020ESSL
QUANTITY
T86C685K020ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685K020ESSL
Internal Part NumberEIS-T86C685K020ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685K020ESSL
Related LinksT86C685, T86C685K020ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685K020ESSL Details Description
Related parts for T86C685K020ESSL
FIXED IND 33UH 5A 29 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS4334 CODEC datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC REG 15V 3A STEP DOWN 28-TSSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XG4 16AWG 19/.0117 7C UNSHD 600V datasheet.pdf