Vishay/Sprague T86C685K025EAAL
T86C685K025EAAL picture photo
Mfg. Part Number
T86C685K025EAAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 10% 2312
Datasheet Download
T86C685K025EAAL.pdf
Availability of T86C685K025EAAL
QUANTITY
T86C685K025EAAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685K025EAAL
Internal Part NumberEIS-T86C685K025EAAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685K025EAAL
Related LinksT86C685, T86C685K025EAAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685K025EAAL Details Description
Related parts for T86C685K025EAAL
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 75A D2PAK datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PRO 12 POS GOLD datasheet.pdf