Vishay/Sprague T86C685M020EASS
T86C685M020EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86C685M020EASS
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2312
Datasheet Download
T86C685M020EASS.pdf
Availability of T86C685M020EASS
QUANTITY
T86C685M020EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685M020EASS
Internal Part NumberEIS-T86C685M020EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685M020EASS
Related LinksT86C685, T86C685M020EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685M020EASS Details Description
Related parts for T86C685M020EASS
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN BOX datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG59 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO214AC datasheet.pdf
CONN SOCKET .100" 20POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf