Vishay/Sprague T86C685M025ESSL
T86C685M025ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C685M025ESSL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 25V 20% 2312
Datasheet Download
T86C685M025ESSL.pdf
Availability of T86C685M025ESSL
QUANTITY
T86C685M025ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C685M025ESSL
Internal Part NumberEIS-T86C685M025ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C685M025ESSL
Related LinksT86C685, T86C685M025ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C685M025ESSL Details Description
Related parts for T86C685M025ESSL
RES SMD 324 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO/HI 2.25V SOT-25 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 31.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
BNB ZACK STRIP 10-SECTION datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf