Vishay/Sprague T86D106K035ESAL
T86D106K035ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D106K035ESAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
T86D106K035ESAL.pdf
Availability of T86D106K035ESAL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86D106K035ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D106K035ESAL
Internal Part NumberEIS-T86D106K035ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D106K035ESAL
Related LinksT86D106, T86D106K035ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D106K035ESAL Details Description
Related parts for T86D106K035ESAL
OPTOISO 3.75KV OPN COLLECTOR 8SO datasheet.pdf
DAC 8BIT OCTAL R-R 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL HIGH 20PPM datasheet.pdf