Vishay/Sprague T86D107M6R3EBAL
T86D107M6R3EBAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D107M6R3EBAL
Brief Description
CAP TANT 100UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T86D107M6R3EBAL.pdf
Availability of T86D107M6R3EBAL
QUANTITY
T86D107M6R3EBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D107M6R3EBAL
Internal Part NumberEIS-T86D107M6R3EBAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D107M6R3EBAL
Related LinksT86D107, T86D107M6R3EBAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D107M6R3EBAL Details Description
Related parts for T86D107M6R3EBAL
RES SMD 243K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 6A TO220 datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 6A 800V KBU datasheet.pdf
CONN TERMINATOR PLUG N 50OHM datasheet.pdf
HEATSINK 27X27X9.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
RECT 1/2 OPER W/ ONE LED datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LV8740V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf