Vishay/Sprague T86D157K004ESAL
T86D157K004ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D157K004ESAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 10% 2917
Datasheet Download
T86D157K004ESAL.pdf
Availability of T86D157K004ESAL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86D157K004ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D157K004ESAL
Internal Part NumberEIS-T86D157K004ESAL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D157K004ESAL
Related LinksT86D157, T86D157K004ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D157K004ESAL Details Description
Related parts for T86D157K004ESAL
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf