Vishay/Sprague T86D157K6R3ESAL
T86D157K6R3ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D157K6R3ESAL
Brief Description
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86D157K6R3ESAL.pdf
Availability of T86D157K6R3ESAL
QUANTITY
T86D157K6R3ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D157K6R3ESAL
Internal Part NumberEIS-T86D157K6R3ESAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D157K6R3ESAL
Related LinksT86D157, T86D157K6R3ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D157K6R3ESAL Details Description
Related parts for T86D157K6R3ESAL
RES SMD 11.5K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC MPU EZ80 50MHZ 100VQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 44A DPAK datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 1.02" W/SKIRT datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC datasheet.pdf
IE MINIFIBERLINX-II/LASTGASP MOD datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 228W datasheet.pdf