Vishay/Sprague T86D157M6R3EBAS
T86D157M6R3EBAS picture photo
Mfg. Part Number
T86D157M6R3EBAS
Brief Description
CAP TANT 150UF 6.3V 20% 2917
Datasheet Download
T86D157M6R3EBAS.pdf
Availability of T86D157M6R3EBAS
QUANTITY
T86D157M6R3EBAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D157M6R3EBAS
Internal Part NumberEIS-T86D157M6R3EBAS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D157M6R3EBAS
Related LinksT86D157, T86D157M6R3EBAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D157M6R3EBAS Details Description
Related parts for T86D157M6R3EBAS
IDC CABLE - CSR50G/AE50M/CSR50G datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC POT DUAL ADDRESS 10K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FPGA 1164 I/O 1696FCBGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.39UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 100V 10% BX 1825 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T766 datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3A 200V KBPM datasheet.pdf
HINGE,LIFT OFF,OFFSET KNUCKLE,ME datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS PIN datasheet.pdf