Vishay/Sprague T86D226K025ESSS
T86D226K025ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86D226K025ESSS
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T86D226K025ESSS.pdf
Availability of T86D226K025ESSS
QUANTITY
T86D226K025ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D226K025ESSS
Internal Part NumberEIS-T86D226K025ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D226K025ESSS
Related LinksT86D226, T86D226K025ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D226K025ESSS Details Description
Related parts for T86D226K025ESSS
CONN RECEPT 40POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V RED datasheet.pdf
CONN SPLICING UNSEALED datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 80V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 3W DO204AL datasheet.pdf