Vishay/Sprague T86D226M025EASS
T86D226M025EASS picture photo
Mfg. Part Number
T86D226M025EASS
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T86D226M025EASS.pdf
Availability of T86D226M025EASS
QUANTITY
T86D226M025EASS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D226M025EASS
Internal Part NumberEIS-T86D226M025EASS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D226M025EASS
Related LinksT86D226, T86D226M025EASS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D226M025EASS Details Description
Related parts for T86D226M025EASS
IC RELAY PHOTOVO 40V 4-SOP datasheet.pdf
TOOL SMA PNEUMATIC W/O DIE & LOC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
RES 5.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC BLUETOOTH LE SM 32QFN datasheet.pdf
TOWER SYSTEM MODULE KINETIS K22 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf