Vishay/Sprague T86D336K016ESSL
T86D336K016ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86D336K016ESSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 16V 10% 2917
Datasheet Download
T86D336K016ESSL.pdf
Availability of T86D336K016ESSL
QUANTITY
T86D336K016ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D336K016ESSL
Internal Part NumberEIS-T86D336K016ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D336K016ESSL
Related LinksT86D336, T86D336K016ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D336K016ESSL Details Description
Related parts for T86D336K016ESSL
RES 10K OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .100 25COND datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 7.50MM PCB SLDR datasheet.pdf