Vishay/Sprague T86D685M035ESAL
T86D685M035ESAL picture photo
Mfg. Part Number
T86D685M035ESAL
Brief Description
CAP TANT 6.8UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T86D685M035ESAL.pdf
Availability of T86D685M035ESAL
QUANTITY
T86D685M035ESAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D685M035ESAL
Internal Part NumberEIS-T86D685M035ESAL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D685M035ESAL
Related LinksT86D685, T86D685M035ESAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D685M035ESAL Details Description
Related parts for T86D685M035ESAL
BUSHING 0.945" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.0V SC82 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CABLE 20POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf