Vishay/Sprague T86D686M010ESSS
T86D686M010ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86D686M010ESSS
Brief Description
CAP TANT 68UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T86D686M010ESSS.pdf
Availability of T86D686M010ESSS
QUANTITY
T86D686M010ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86D686M010ESSS
Internal Part NumberEIS-T86D686M010ESSS
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)700 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86D686M010ESSS
Related LinksT86D686, T86D686M010ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86D686M010ESSS Details Description
Related parts for T86D686M010ESSS
IC PLD 8MC 15NS 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENS 3PSIG 0.5-4.5 V 1/4-18 NPT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit datasheet.pdf
CAP CER 120PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf