Vishay/Sprague T86E226M035EBSS
T86E226M035EBSS picture photo
Mfg. Part Number
T86E226M035EBSS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917
Datasheet Download
T86E226M035EBSS.pdf
Availability of T86E226M035EBSS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86E226M035EBSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E226M035EBSS
Internal Part NumberEIS-T86E226M035EBSS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E226M035EBSS
Related LinksT86E226, T86E226M035EBSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E226M035EBSS Details Description
Related parts for T86E226M035EBSS
WIRE MARKER B/W .10-.20"250PC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
METRAL 3000 HDR 8X 28MM LONG datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.235V 8TSSOP datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
FILTER EMI 10000PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CAP CER 43PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP POLY 180UF 20% 4V SMD datasheet.pdf