Vishay/Sprague T86E227K6R3ESSL
T86E227K6R3ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86E227K6R3ESSL
Brief Description
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2917
Datasheet Download
T86E227K6R3ESSL.pdf
Availability of T86E227K6R3ESSL
QUANTITY
T86E227K6R3ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E227K6R3ESSL
Internal Part NumberEIS-T86E227K6R3ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E227K6R3ESSL
Related LinksT86E227, T86E227K6R3ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E227K6R3ESSL Details Description
Related parts for T86E227K6R3ESSL
CAP CER 10000PF 100V NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC 5V 1.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 0.15A SC82AB datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-27VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 2.8VWM 8VC SOP8 datasheet.pdf
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 28A datasheet.pdf
BLZ 7.62HP/05/180 SN BK BX datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf