Vishay/Sprague T86E227M010EASL
T86E227M010EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86E227M010EASL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T86E227M010EASL.pdf
Availability of T86E227M010EASL
QUANTITY
T86E227M010EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E227M010EASL
Internal Part NumberEIS-T86E227M010EASL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E227M010EASL
Related LinksT86E227, T86E227M010EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E227M010EASL Details Description
Related parts for T86E227M010EASL
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
2.0MM 10CKT CABLE HOLDER datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
IC INV SCHMITT TRIG 5TSOP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CRYSTAL 8.000000 MHZ SMD datasheet.pdf
ER 5C 5#16 SKT PLUG datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 12MSOP datasheet.pdf