Vishay/Sprague T86E337K004EAAS
T86E337K004EAAS picture photo
Mfg. Part Number
T86E337K004EAAS
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 10% 2917
Datasheet Download
T86E337K004EAAS.pdf
Availability of T86E337K004EAAS
QUANTITY
T86E337K004EAAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E337K004EAAS
Internal Part NumberEIS-T86E337K004EAAS
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeE
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E337K004EAAS
Related LinksT86E337, T86E337K004EAAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E337K004EAAS Details Description
Related parts for T86E337K004EAAS
DIODE ZENER 18V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC LV OCTAL FET BUS SW 20-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5MM datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER TM 209/12 V0 datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 300 MOHM datasheet.pdf