Vishay/Sprague T86E337M004EBSL
T86E337M004EBSL picture photo
Mfg. Part Number
T86E337M004EBSL
Brief Description
CAP TANT 330UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
T86E337M004EBSL.pdf
Availability of T86E337M004EBSL
QUANTITY
T86E337M004EBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E337M004EBSL
Internal Part NumberEIS-T86E337M004EBSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E337M004EBSL
Related LinksT86E337, T86E337M004EBSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E337M004EBSL Details Description
Related parts for T86E337M004EBSL
IC CPU SUPRV 64K EE RST HI 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 14POS PCB TIN datasheet.pdf
KIT DEV QUICK START ADUC845 datasheet.pdf
POWER STRIP 19" 20A 8OUT 15' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.69"L X 5.32"W datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf
18000UF 10V 22X35 datasheet.pdf