Vishay/Sprague T86E476K020EASL
T86E476K020EASL picture photo
Mfg. Part Number
T86E476K020EASL
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86E476K020EASL.pdf
Availability of T86E476K020EASL
QUANTITY
T86E476K020EASL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E476K020EASL
Internal Part NumberEIS-T86E476K020EASL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E476K020EASL
Related LinksT86E476, T86E476K020EASL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E476K020EASL Details Description
Related parts for T86E476K020EASL
WIPES PRE-SAT SCREENS 50 PIECES datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2.2-6PF 50V SMD datasheet.pdf
CBS LOCKING NYLON 5/8" datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FPGA 502 I/O 676FBGA datasheet.pdf
RES 150 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/64-48" RED datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf