Vishay/Sprague T86E476K020ESSL
T86E476K020ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86E476K020ESSL
Brief Description
CAP TANT 47UF 20V 10% 2917
Datasheet Download
T86E476K020ESSL.pdf
Availability of T86E476K020ESSL
QUANTITY
T86E476K020ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86E476K020ESSL
Internal Part NumberEIS-T86E476K020ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated20V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86E476K020ESSL
Related LinksT86E476, T86E476K020ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86E476K020ESSL Details Description
Related parts for T86E476K020ESSL
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
INTERFACE X3 GATEWAY GPRS INT'L datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf