TE Connectivity Potter & Brumfield Relays T92S11F22-24
T92S11F22-24 picture photo
Mfg. Part Number
T92S11F22-24
Manufacturer
Product Category
Power Relays, Over 2 Amps
Brief Description
RELAY GEN PURP
Datasheet Download
T92S11F22-24.pdf
Availability of T92S11F22-24
QUANTITY
T92S11F22-24 Order Process
Ship out your order
Specifications of T92S11F22-24
Internal Part NumberEIS-T92S11F22-24
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Category Relays
FamilyPower Relays, Over 2 Amps
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T92S11F22-24
Related LinksT92S11, T92S11F22-24 Datasheet, TE Connectivity Potter & Brumfield Relays Distributor
T92S11F22-24 Details Description
Related parts for T92S11F22-24
MOSFET N-CH 800V 10.5A D2PAK datasheet.pdf
RES 232 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5465K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 75PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
IC POWER DIST LOAD SW 8DFN datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
OCEAN END FEED APPLICATOR datasheet.pdf
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf