Vishay/Sprague T95C106K025LSAL
T95C106K025LSAL picture photo
Mfg. Part Number
T95C106K025LSAL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 10% 2812
Datasheet Download
T95C106K025LSAL.pdf
Availability of T95C106K025LSAL
QUANTITY
T95C106K025LSAL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C106K025LSAL
Internal Part NumberEIS-T95C106K025LSAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCOTS Tantalum Capacitors
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)280 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C106K025LSAL
Related LinksT95C106, T95C106K025LSAL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C106K025LSAL Details Description
Related parts for T95C106K025LSAL
IC REG LDO 2.85V/1.8V 10DFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 1.26A 90 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 26POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 34 I/O 44PLCC datasheet.pdf
RES 17.4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 60COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
1/2 INCH DUAL HST BK(1200/1 INCH datasheet.pdf
TOUCHPANEL FOR EA DOGXL240 datasheet.pdf
CRYSTAL 27.120 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf