Vishay/Sprague T95C106M025LSAS
T95C106M025LSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95C106M025LSAS
Brief Description
CAP TANT 10UF 25V 20% 2812
Datasheet Download
T95C106M025LSAS.pdf
Availability of T95C106M025LSAS
QUANTITY
T95C106M025LSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C106M025LSAS
Internal Part NumberEIS-T95C106M025LSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)570 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C106M025LSAS
Related LinksT95C106, T95C106M025LSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C106M025LSAS Details Description
Related parts for T95C106M025LSAS
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES 1 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf