Vishay/Sprague T95C107K016HSAS
T95C107K016HSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95C107K016HSAS
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812
Datasheet Download
T95C107K016HSAS.pdf
Availability of T95C107K016HSAS
QUANTITY
T95C107K016HSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C107K016HSAS
Internal Part NumberEIS-T95C107K016HSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C107K016HSAS
Related LinksT95C107, T95C107K016HSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C107K016HSAS Details Description
Related parts for T95C107K016HSAS
REGULATOR 3.6V 9A SIP CUST TH datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 650MA 260 MOHM datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL24H/AE24M/X datasheet.pdf
CONN HEADR PND TOP 28POS 2MM PCB datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 55.6 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
REFL NPN IR 20CM WIRE SEL 2MS datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.7A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 40POS datasheet.pdf