Vishay/Sprague T95C107M016LSAS
T95C107M016LSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95C107M016LSAS
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 20% 2812
Datasheet Download
T95C107M016LSAS.pdf
Availability of T95C107M016LSAS
QUANTITY
T95C107M016LSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95C107M016LSAS
Internal Part NumberEIS-T95C107M016LSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95C107M016LSAS
Related LinksT95C107, T95C107M016LSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95C107M016LSAS Details Description
Related parts for T95C107M016LSAS
BERGSTIK datasheet.pdf
RES MO 1/2W 5.1OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC POT DGTL 256TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
DIN-SIGNAL MFLAT78+2FS-4 5C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.56UF RADIAL datasheet.pdf