Vishay/Sprague T95D107M016EZSS
T95D107M016EZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D107M016EZSS
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D107M016EZSS.pdf
Availability of T95D107M016EZSS
QUANTITY
T95D107M016EZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D107M016EZSS
Internal Part NumberEIS-T95D107M016EZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D107M016EZSS
Related LinksT95D107, T95D107M016EZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D107M016EZSS Details Description
Related parts for T95D107M016EZSS
CONN SPRING CONT 34 POS .295 SMD datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN STACKER 72POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 100' datasheet.pdf
TOOLKIT WIRES 50CM MODULE datasheet.pdf
LED CLIPLITE MNT 5MM CLR TRANSP datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.1W ES6 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1.25W DO214AC datasheet.pdf