Vishay/Sprague T95D107M016LSAS
T95D107M016LSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D107M016LSAS
Brief Description
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917
Datasheet Download
T95D107M016LSAS.pdf
Availability of T95D107M016LSAS
QUANTITY
T95D107M016LSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D107M016LSAS
Internal Part NumberEIS-T95D107M016LSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D107M016LSAS
Related LinksT95D107, T95D107M016LSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D107M016LSAS Details Description
Related parts for T95D107M016LSAS
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 36SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MEMS MOTION SENSOR 16-LGA datasheet.pdf
OSC XO 36.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 715 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 62 OHM 1W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA PJ SILIC 0.75 50 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf