Vishay/Sprague T95D157K010CSBL
T95D157K010CSBL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K010CSBL
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K010CSBL.pdf
Availability of T95D157K010CSBL
QUANTITY
T95D157K010CSBL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K010CSBL
Internal Part NumberEIS-T95D157K010CSBL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K010CSBL
Related LinksT95D157, T95D157K010CSBL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K010CSBL Details Description
Related parts for T95D157K010CSBL
IC 2-1 QUAD SELECT/MUX 16-TVSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 12A SYNC 15QFN datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED CBI BI-LEVEL T/H datasheet.pdf
CONN SOCKET TRANSIST 3POS GOLD datasheet.pdf
LABEL 2" CIRCLE YELLOW 1000/PK datasheet.pdf
EMI FILTER 1000PF C TYPE datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN DIN PLUG 80POS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf