Vishay/Sprague T95D157K010HZSL
T95D157K010HZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D157K010HZSL
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D157K010HZSL.pdf
Availability of T95D157K010HZSL
QUANTITY
T95D157K010HZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157K010HZSL
Internal Part NumberEIS-T95D157K010HZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)75 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157K010HZSL
Related LinksT95D157, T95D157K010HZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157K010HZSL Details Description
Related parts for T95D157K010HZSL
IC MONITOR SUPPLY 3.0V TO92-3 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN SOCKET 40 PIN TIN W/STR REL datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLK SYNTH/JITTER CLEANR 32QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15 M 18" RBW JACKS A172 datasheet.pdf
OSC XO 1.000MHZ HCMOS TTL PC PIN datasheet.pdf