Vishay/Sprague T95D157M010LZSS
T95D157M010LZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D157M010LZSS
Brief Description
CAP TANT 150UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T95D157M010LZSS.pdf
Availability of T95D157M010LZSS
QUANTITY
T95D157M010LZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D157M010LZSS
Internal Part NumberEIS-T95D157M010LZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D157M010LZSS
Related LinksT95D157, T95D157M010LZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D157M010LZSS Details Description
Related parts for T95D157M010LZSS
LED 7-SEG DISP CC GRN RHDP .51" datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.5A HOLD datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN SMT TIN datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 700MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 20A/50A WPAK datasheet.pdf