Vishay/Sprague T95D227K010ESAS
T95D227K010ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D227K010ESAS
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D227K010ESAS.pdf
Availability of T95D227K010ESAS
QUANTITY
T95D227K010ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D227K010ESAS
Internal Part NumberEIS-T95D227K010ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D227K010ESAS
Related LinksT95D227, T95D227K010ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D227K010ESAS Details Description
Related parts for T95D227K010ESAS
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT-23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 362MA 1.38 OHM datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE CANBUS datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 480MA 480 MOHM datasheet.pdf
DISPLAY 25.4MM YELLOW 1DIGIT CC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf