Vishay/Sprague T95D227K010ESSS
T95D227K010ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D227K010ESSS
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917
Datasheet Download
T95D227K010ESSS.pdf
Availability of T95D227K010ESSS
QUANTITY
T95D227K010ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D227K010ESSS
Internal Part NumberEIS-T95D227K010ESSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D227K010ESSS
Related LinksT95D227, T95D227K010ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D227K010ESSS Details Description
Related parts for T95D227K010ESSS
HDR PCD MNT 0.079" PITCH 0.100" datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 76POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 210MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
IC TX HDMI 1.3 W/CEC 100LQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.26K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf