Vishay/Sprague T95D227M010ESSL
T95D227M010ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D227M010ESSL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T95D227M010ESSL.pdf
Availability of T95D227M010ESSL
QUANTITY
T95D227M010ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D227M010ESSL
Internal Part NumberEIS-T95D227M010ESSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D227M010ESSL
Related LinksT95D227, T95D227M010ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D227M010ESSL Details Description
Related parts for T95D227M010ESSL
RES 18 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 13 OHM 25C datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 54 POS .217 SMD datasheet.pdf
IC FIXED POINT DSP 532-FCBGA datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 56V 22 OHM 120C datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT5E 10M datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE GPP 3A 600V DO-214AB datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 180D SOL datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 160MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 1.2GHZ PLL datasheet.pdf