Vishay/Sprague T95D227M010HSSL
T95D227M010HSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D227M010HSSL
Brief Description
CAP TANT 220UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
T95D227M010HSSL.pdf
Availability of T95D227M010HSSL
QUANTITY
T95D227M010HSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D227M010HSSL
Internal Part NumberEIS-T95D227M010HSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)65 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D227M010HSSL
Related LinksT95D227, T95D227M010HSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D227M010HSSL Details Description
Related parts for T95D227M010HSSL
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 20V 100MA EMD3 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 9GB datasheet.pdf
WASHER FLAT #10 FIBRE datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER LVDS 4CH 48WQFN datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 2A 48V datasheet.pdf
FIXED IND 20UH 290MA 960 MOHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf