Vishay/Sprague T95D277K004ESAS
T95D277K004ESAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D277K004ESAS
Brief Description
CAP TANT 270UF 4V 10% 2917
Datasheet Download
T95D277K004ESAS.pdf
Availability of T95D277K004ESAS
QUANTITY
T95D277K004ESAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D277K004ESAS
Internal Part NumberEIS-T95D277K004ESAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D277K004ESAS
Related LinksT95D277, T95D277K004ESAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D277K004ESAS Details Description
Related parts for T95D277K004ESAS
IC UNDERVOLTAGE SENSING 3V 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 5W DO214AA datasheet.pdf
MINI CT SGL RELAY 4P BLUE datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 10% 2413 datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED RGB 4LCC SMD datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 10% 400VAC datasheet.pdf