Vishay/Sprague T95D277M004EZSL
T95D277M004EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D277M004EZSL
Brief Description
CAP TANT 270UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
T95D277M004EZSL.pdf
Availability of T95D277M004EZSL
QUANTITY
T95D277M004EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D277M004EZSL
Internal Part NumberEIS-T95D277M004EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)60 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D277M004EZSL
Related LinksT95D277, T95D277M004EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D277M004EZSL Details Description
Related parts for T95D277M004EZSL
OSC XO 27.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC AMP HBT SIGE 5000MHZ SOT-363 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 700MA SC59-3 datasheet.pdf
POT JOYSTICK 150K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
15" NATURAL 120LB CABLE TIE datasheet.pdf
RES 110 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.75K OHM 1% 1/5W 1506 datasheet.pdf
XCEDE HD RIGHT 2W 6PVH 6COL NK datasheet.pdf
ANTENNA OUTDR OMNIDIR 868MHZ STR datasheet.pdf