Vishay/Sprague T95D336K025CSSS
T95D336K025CSSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336K025CSSS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T95D336K025CSSS.pdf
Availability of T95D336K025CSSS
QUANTITY
T95D336K025CSSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336K025CSSS
Internal Part NumberEIS-T95D336K025CSSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T95
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesCOTS (High Reliability)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336K025CSSS
Related LinksT95D336, T95D336K025CSSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336K025CSSS Details Description
Related parts for T95D336K025CSSS
IC 6-BIT INVERT/CLK-DRVR 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.32KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
ADAPTER FLUSH MOUNT FOR H3CR datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 29POS 1MM 12" datasheet.pdf
SVF 7.62HP/05/180SF SN BK BX datasheet.pdf
COLOR,0.8MPIX,NPN,53X47.3 FOV datasheet.pdf
350 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf