Vishay/Sprague T95D336K025EZSL
T95D336K025EZSL picture photo
Mfg. Part Number
T95D336K025EZSL
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T95D336K025EZSL.pdf
Availability of T95D336K025EZSL
QUANTITY
T95D336K025EZSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336K025EZSL
Internal Part NumberEIS-T95D336K025EZSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)130 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336K025EZSL
Related LinksT95D336, T95D336K025EZSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336K025EZSL Details Description
Related parts for T95D336K025EZSL
RES SMD 82 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDAC BIDIR 120V 250A DO-214AA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 640VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
TERMINAL BLK 2POS 5MM VERT GRN datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 274 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FUSE HEV LC 450VDC 20A PLUG IN datasheet.pdf