Vishay/Sprague T95D336K025EZSS
T95D336K025EZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336K025EZSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T95D336K025EZSS.pdf
Availability of T95D336K025EZSS
QUANTITY
T95D336K025EZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336K025EZSS
Internal Part NumberEIS-T95D336K025EZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336K025EZSS
Related LinksT95D336, T95D336K025EZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336K025EZSS Details Description
Related parts for T95D336K025EZSS
BOX ABS GRAY 5.5"L X 3.5"W datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 12K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 5 Circuit 0.315" (8.00mm) datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 9.78NS 132CSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE PIN datasheet.pdf