Vishay/Sprague T95D336K025LZSS
T95D336K025LZSS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336K025LZSS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917
Datasheet Download
T95D336K025LZSS.pdf
Availability of T95D336K025LZSS
QUANTITY
T95D336K025LZSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336K025LZSS
Internal Part NumberEIS-T95D336K025LZSS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336K025LZSS
Related LinksT95D336, T95D336K025LZSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336K025LZSS Details Description
Related parts for T95D336K025LZSS
LED PRISM 3MM ALGASS RED SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
Crystal 32.5140MHz 50ppm 18pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1000V 1A DO220AA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC LPDDR SDRAM 8GBIT 168TFBGA datasheet.pdf
FERRITE CHIP BEAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf