Vishay/Sprague T95D336M025HSAS
T95D336M025HSAS picture photo
Mfg. Part Number
T95D336M025HSAS
Brief Description
CAP TANT 33UF 25V 20% 2917
Datasheet Download
T95D336M025HSAS.pdf
Availability of T95D336M025HSAS
QUANTITY
T95D336M025HSAS Order Process
Ship out your order
Specifications of T95D336M025HSAS
Internal Part NumberEIS-T95D336M025HSAS
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)260 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.293" L x 0.170" W (7.40mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95D336M025HSAS
Related LinksT95D336, T95D336M025HSAS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95D336M025HSAS Details Description
Related parts for T95D336M025HSAS
ANTENNA 916MHZ RA 1/4 WAVE WHIP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X16 GRN TRANSM datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 3.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 380 I/O 672BGA datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 32POS .100" datasheet.pdf